Ogólne warunki świadczenia usług wynajmowania pojazdów

Warunki ogólne
Warunki ogólne - Wynajem auta

Warunki ogólne - Wynajem auta


1. Warunki wynajęcia

Najemca zapoznaje się i zgadza się z następującym warunkami wynajęcia:

 • - Ma co najmniej 21 lat i posiada ważne prawo jazdy od co najmniej 2 lat (dla większych grup samochodów - począwszy od K - wiek 25 lat i 5 lat prawo jazdy są wymagane)
 • - Odda pojazd na żądanie Najmodawcy wraz z wszystkimi urządzeniami i akcesoriami na wskazane miejsce i czas podany w umowie wynajęcia lub wcześniej.
 • - Poprosi Najmodawcę o przedłużenie umowy najmu na 48 godziny przed wygaśnięciem ważności umowy.
 • - Zadba o stan techniczny samochodu i zapewni obowiązkową okresową obsługę samochodu regularnie sprawdzając i dodając wodę, olej i sprawdzając ciśnienie w oponach, jeśli to jest potrzebne.
 • - Należycie będzie się opiekował wynajętym samochodem
 • - Nie korzystał z samochodu do celów niezgodnych z prawem (np. w związku z czynami przestępczymi, przestępstwami celnymi lub walutowymi), do instruowania innych kierowców, do poruszania sie i holowania pojazdu lub przyczepy lub do udziału w imprezach motorowych
 • - Korzystał z wynajętego samochodu tylko na własny użytek i nie wynajmował lub pożyczy żal osobom trzecim
 • - Prowadził wynajęty samochód lub przez osobę upoważnioną, która jest wspomniana w umowie wynajęcia jako "drugi kierowca"
 • - Nie przeciążał wynajętego samochodu większa liczba osób lub obciążał go ponad dopuszczalne maksimum
 • - Wynajmującemu nie jest dozwolone i nie może przekroczyć granicy z Chorwacją bez zgody Najmodawcy, który należy wprowadzić w tym umowy

Najemca nie ma prawa dokonywać żadnych zmian części lub zespołów na wynajętym samochodem bez wcześniejszej zgody Najmodawcy

Koszty paliwa w trakcie wynajmu są objęte przez wynajmującego. Ilość paliwa po powrocie samochodu musi odpowiadać ilości paliwa podczas przejęcia samochodu.

Najemca jest odpowiedzialny zgłosić naruszenie ruchu / parking / policji, ze to spowodował, nawet po zakończeniu okresu najmu.

2. Płatność

Rezerwacja musi być zapłacona w całości w momencie potwierdzenia rezerwacji. Uwaga dla płatności dokonywanych z zagranicy - Ta metoda płatności odnosi się wyłącznie do klientów zagranicznych. Jest to konieczne, aby przelać kwotę wartości rezerwacji na rachunek agencji. Bankowe opłaty transferowe płatnika i odbiorcy są objęte w całości przez klienta.

Uwag dotycząca płacenia kartą – wszelki obciążenia są dokonywane w kunach. Kwota, na jaką będzie obciążona karta jest wyrażona w kunach według kursu średniego HNB na dzień obciążenia karty. Przy płaceniu karta kredytową ta sama kwota jest przeliczana na rodzimą walutę Klienta według obowiązującego kursu walut towarzystwa kart płatniczych. W rezultacie przeliczania ceny może dojść do mniejszych różnic w kwocie w odniesieniu do oryginalnej ceny ze strony internetowej.

Ważna kartę kredytowa należy przedstawić przy odbiorze samochodu do celów bezpieczeństwa (Visa, MasterCard, American Express lub Diners).

Wynajęcie na mniej niż 3 dni zostanie pobrana dodatkowa oplata (62 €).

3. Ubezpieczenie

Wszystkie samochody wyposażone są w OC (odpowiedzialność cywilna). Kwota ubezpieczenia zależy od rodzaju samochodu i o niej decyduje kierownictwo Najmodawcy i jest uniesiona na umowie.

CDW (Collision Damage Waiver) - Ubezpieczenie od wypadku. Najmodawca zmniejsza jego / jej odpowiedzialność za uszkodzenie wynajmowanych samochodów, które zależy od rodzaju samochodu, a jeśli uszkodzenia jest mniejsze od nadwyżki kwoty, wynajmujący jest zobowiązany do zapłacenia tej mniejszej kwoty uszkodzenia.

TP (Theft Protection) - Ubezpieczenie przed kradzieżą - dzierżawca ogranicza jego / jej odpowiedzialność za tego rodzaju szkody do wysokości kwoty nadwyżki.

Ryzyko i zobowiązana kwotę za szkody wynajmujący może zmniejszyć przez przyjęcie następującej płatności:

SCDW (Super Collision Damage Waiver) - Największe ubezpieczenie: uzupełnienie do zmniejszenia odpowiedzialności najemcy do zera.

CDW i TP są obowiązkowymi ubezpieczeniami i są wliczone w cenę wynajmu, natomiast SCDW jest opcjonalne. Ubezpieczenie w żaden sposób nie pokrywa:

 • - Uszkodzenia kół, opon i osi środkowej.
 • - Uszkodzenia spodniej części samochodu, wnętrze samochodu, wszystkie szklane okna samochodu
 • - Uszkodzenie silnika z powodu braku oleju lub napełniania samochodu niewłaściwym paliwem lub nieostrożnej jazdy
 • - Uszkodzenie - spalone sprzęgło
 • - Uszkodzenia, takie jak utraty kluczyków lub dokumentów samochodu lub tablic rejestracyjnych
 • - Szkody spowodowane przez kierowcę pod wpływem alkoholu lub narkotyków
 • - Szkody spowodowane przez nieautoryzowane kierowcy
 • - Szkody wyrządzone poza Chorwacją, w przypadku przekraczanie granicy, kiedy do było zabronione przez najemcę
 • - Wszelkie uszkodzenia nie zgłoszone do stacji policji / wynajmu

W chwili doświadczenia wymienionych przypadków, wynajmujący jest zobowiązany do zapłacenia całej kwoty uszkodzenia.

Najmodawca nie jest odpowiedzialny za zgubione lub uszkodzone rzeczy, które są własnością wynajmującego, zostawione lub przewożone w wynajętym pojeździe.

4. Postępowanie w razie wypadku

Najemca zobowiązuje się do ochrony interesów wynajmującego i firmy ubezpieczeniowej Najmodawcy w przypadku awarii poprzez:

 • - Podać prawdziwe nazwy i adresy osób uczestniczących
 • - Nie pozostawiać wynajętego pojazdu bez odpowiedniej ochrony i bezpieczeństwa
 • - Zadzwonić i powiadomić najbliższa stacje wynajmu nawet w przypadku niewielkiego uszkodzenia i przedłożyć pisemne sprawozdanie z posterunku policji z wypadku
 • - W przypadku większego uszkodzenia lub jeśli osoba jest poszkodowana Najemca zobowiązany jest powiadomić policję, czekać, aż policja przyjedzie i zrobi oficjalne dochodzenie, a także natychmiast powiadomić najbliższą stację wynajmu.

Wszystkie oświadczenia z policji z dochodzenia wypadków i sprawdzenia alkoholu musza zostać przekazane do stacji wynajmu w czasie zwrotu samochodu.

Jeśli wynajmujący nie podejmie kroków wymienionych powyżej, w tym przypadku Najmodawca nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie straty i konsekwencje.

5. Zmiany i anulowania rezerwacji

W przypadku, gdy najemca chce zmienić lub odwołać rezerwację musi on / ona to zrobić w formie pisemnej (e-mailem lub faksem).

Zmiany stanowią zmiany nazwy najemców lub datę rozpoczęcia i / lub daty zakończenia usługi. Pierwsza zmiana rezerwacji, będzie wykonana bez dodatkowych opłat. Za każdą dodatkową zmianę będzie pobrana opłata 15€.

 • - Jeśli najemca anuluje rezerwacje do 48 godzin przed czasem jej rozpoczęcia zostanie obciążona kosztami 15% kwoty całkowitej rezerwacji.
 • - Jeśli najemca anuluje rezerwacje w ciągu 48 godzin przed czasem wyznaczonym do odbioru (pick-up) i nie obedrze samochodu z wypożyczalni lub anuluje jego / jej rezerwacji po czasie wyznaczonej w rezerwacji zostanie obciążona kosztami 40% kwoty całkowitej rezerwacji.

6. Uwaga

Płacenie depozytu lub opłaty w całości oznacza, że najemca w pełni rozumie i akceptuje wyżej wymienione warunki.

Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!

Members of
Croatian National Tourist Board
Association of Croatian travel agencies
Travelife - Sustainability in tourism
Quality guarantee UKAS - ISO 9001
Secure payment HTZ

All rights reserved © 2020