Adriatyckie wybrzeże jest jednym z najbardziej rozciągniętym i urozmaiconym w basenie Morza Śródziemnego, z ponad 1100 wysp i wysepek, z których każda ukrywa swoje wdzięki. Pięknej zatoki, niepowtarzalne panoramy i sielankowa przyroda, to jest to, co zdobi chorwackie wybrzeże. Wśród wysp i zatok znajdują się także najpiękniejsze plaże w Chorwacji. 

Z tego powodu wyróżniamy dla Was 5 najlepszych plaży, które wybraliśmy zgodnie z komentarzami gości, frekwencji pobytu i egzotyczności.

Rajska plaža - Rab

Rajska plaža-wyspa Rab

1# Rajska plaža – Rab

Pierwsza plaża na naszej liście jest zdecydowanie Rajska plaża na wyspie Rab, w pobliżu miejscowości Lopar. Plaża jest piaszczysta i bardzo płytka, więc jest to idealne miejsce na rodzinne wakacje. Została wyróżniona także błękitną flagą, która jest symbolem czystości morza. Jest to jedna z najbardziej popularnych plaż na Adriatyku i dlatego posiada bogatą ofertę turystyczną.

Rajsku plažu

Tutaj będziecie mogli korzystać z różnych sportów wodnych i aktywności sportowych, jak również odpocząć w licznych barach, czy restauracjach. W pobliżu znajduje się duże centrum sportowe z kortami tenisowymi, jest tu golf, siatkówka, koszykówka itp., możecie tez spróbować swoich sił na zjeżdżalni. Więc jeśli chcecie aktywnie spędzić czas, pływać i cieszyć się tym wyjątkową plażą Adriagate oferuje Wam duży wybór kwater w mieście Lopar na wyspie Rab.

Punta rata - Brela

Punta rata -

2# Punta Rata – Brela

Druga plaża na liście najlepszych piaszczystych plaż, jest Punta Rata w miejscowości Brela na Makarskiej riwierze. Ta plaża jest jedną z 10-ciu najlepszych plaży na świecie. Otoczona jest przepięknym lasem sosnowym, gdzie w czasie letnich upałów daje cień w chłodzie. Nagrodzona błękitną flagą, co potwierdza czystość morza.

Punta Rata

Tutaj możecie znaleźć bogatą ofertę sportów wodnych rekreacji, możecie zagrać w siatkówkę na plaży, tenisa i piłkę nożną. Jeśli macie ochotę na odpoczynek przy drinku, na plaży, są tu liczne bary, ale jeśli zgłodniejecie po morskich aktywnościach, są tu i restauracje. Abyście spędzili swoje wakacje w tej sielankowej scenerii, zapewniliśmy Wam szeroką ofertę najwyższej klasy zakwaterowaniaw pobliżu plaży.

Belluevue

3# Bellevue – Dubrownik

Następna piękna plaża to Bellevue, położona w jednej z najpiękniejszych zatok w mieście Dubrownika. Ta piaskowa i częściowo żwirkowa plaża jest jedną z najczęściej odwiedzanych w okolicy Dubrownika. Jest otoczona przez skaliste klify, które w godzinach popołudniowych tworzą potrzebny cień na plaży.

Bellevue - Dubrovnik

Plaža Bellevue - Dubrovnik

Aby spędzić ciekawe wakacje można wybierać sporty wodne lub po prostu odpocząć w pięknej scenerii i cieszyć się dźwiękiem fal i letnią bryzą. Jeżeli zapragniecie czegoś się napić lub coś zjeść, na plaży znajdują się restauracje i bary. Wyróżniamy dla Was bogaty wybór zakwaterowań w pobliżu plaży Bellevue: apartamenty i pokoje, domy i wille. Wybierzcie sobie kwaterę z naszych ofert i przeżyjcie wyjątkowe wakacje nad morzem.

4# Ninska Laguna

Czwarta plaża na liście, to Ninska Laguna, zlokalizowana w historyczny mieście Nin. Jest to przepiękna piaszczysta plaża, która nazywana jest również jako plaża królów. Bogata w lecznicze błoto, które pomaga w leczeniu różnych chorób. Plaża jest płytka i morze jest dosyć ciepłe, dlatego jest idealna na rodzinny wypoczynek. Duzy wybór barów i restauracji na plaży czyni tą plażę atrakcyjną dla wielu turystów i można ją uznać za najpopularniejszą w tym rejonie. Apartamenty domy na wakacje z naszej oferty są idealne,, abyście mogli mieszkać w pobliżu tej plaży i radować się jej czarami, które ukrywa.

Ninska lagunaNinska laguna miescie Nin

5# Saplunara – wyspie Mljet

Ostatnia plaża na tej liście, to Saplunara, jeszcze jedna plaża, na której dumnie powiewa niebieska flaga. Ta plaża jest idylliczną piaszczystą laguną, znajdującą się na najbardziej zielonej, chorwackiej wyspie Mljet, znanej z pięknej przyrody. Otoczona gęstym, zielonym lasem sosnowym, który pełni role ochłody i robi idealny cień w czasie letnich upałów.

Saplunara - wyspie Mljet

Saplunara - wyspie Mljet

Ostatnia plaża na tej liście, to Saplunara, jeszcze jedna plaża, na której dumnie powiewa niebieska flaga. Ta plaża jest idylliczną piaszczystą laguną, znajdującą się na najbardziej zielonej, chorwackiej wyspie Mljet, znanej z pięknej przyrody. Otoczona gęstym, zielonym lasem sosnowym, który pełni role ochłody i robi idealny cień w czasie letnich upałów. Saplunara jest idealna dla wszystkich tych, którzy pragną wypoczynek dla ciała i duszy. Zrelaksujcie się w totalnej ciszy i spokoju, daleko od hałasu i tłumów. Popływajcie w pięknym, czystym morzu i przeżyjcie wymarzony wypoczynek. Dla Waszej pełnej satysfakcji, oferujemy Wam i apartamenty w pobliżu tej plaży, w celu pełnego i wyjątkowego wypoczynku na tej wyjątkowej chorwackiej wyspie.