Chorwacja posiada autostrady, po których można szybko i łatwo dostać się do żądanego miejsca docelowego. Ale autostrada nie istnieje od zawsze. Przez lata nad morze podróżowało się wzdłuż starej drogi. Większość z was pamięta te krete i miejscami dziurawe drogi, które stanowią podróż o charakterze przygodowym.

 

Dla tych, którzy się nie śpiesza, polecamy, aby podróżnicy skłonni do przygod wybrali właśnie starą drogę wzdłuż morza. Obecnie wszystkie drogi na ogół są dobre, a większość z nich została odnowiona.

Pieniądze, które zaoszczędzicie wybierając starą drogę, możecie wydać na jedną wycieczkę do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie, Zielonego Wiru i Przejścia Diabła w oklicy Skradu.

Plitvice

Jeśli po drodze zgłodniejecie kuchnia w rozsądnych cenach nie zawiedzie, a po drodze do domu kupicie domowej roboty ser, miód lub inny produkt od miejscowej społeczności.

Oto kilka dobrych i złych cech drogi, wiec do ciebie nalezy, aby zdecydować, która droga jes tnajlepszym wyborem dla Ciebie!

Stara droga czy autostrada?
Dobre cechy starej drogi to na pewno brak viniet, wolniejsza podroż czyli mniejsze zużycie paliwa, knajpy przy drodze jest tańsze, wiele ciekawych rzeczy do zwiedzania.
Minusy starej drogi to czas podróż , nawet do 2 godzin (w zależności od sekcji), niektóre odcinki drogi nie były odnawiane i są nieco zaniedbany oraz częste patrole policji

Dobre cechy autostrady to krotszy czas podróży i większe bezpieczeństwo.
Minusy to stawki za przejazd autostradą, szybsza jazda i spalanie, droższe paliwa na autostradzie oraz drogie restauracje.

Miłej podróży !

 

 +Ana

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here