Jeśli kiedykolwiek byliście w Chorwacji lub jeśli planowaliście wyjazd do Chorwacji, na pewno słyszeliście o wyspie Hvar, jako jedno z najlepszych miejsc polecanych do odwiedzenia w Chorwacji. Możliwe także, że Wasze zainteresowanie wyspą Hvar było zainspirowane faktem, że niektórzy sławni celebryci tacy jak Tom Cruise, Prince Harry, Beyoncé, Eva Longoria i inni spędzili tutaj swoje wakacje. Najsłynniejszym miejscem na wyspie Hvar jest o tej samej nazwie i jest to historyczne miasto Hvar, słynące z licznych restauracji, hoteli i luksusowych willi.

Hvar

Ale oprócz luksusu i prestiżu, wyspa Hvar oferuje zupełnie inne wakacje – wakacje dla duszy i ciała, z dala od masowej turystyki. Na wyspie Hvar ukryte są piękne zatoki z zaledwie kilkoma domami, np. zatoka: Lozna, Pelinovik, Vela Stiniva, Tatinja, Pokrivenik i Jagodna. Zatoki te są bardzo dobrze połączone z innymi miejscowościami i większość nich posiada dobry dostęp samochodem.

Jagodna
Vela Stiniva
Pelinovik

Do zatok z niemożliwym dojazdem trzeba głównie dojść na piechotę lub dopłynąć łodzią. Jeśli chcecie doświadczyć życia jak prawdziwy Robinson, idealne dla Was zatoki są to: Zavala, Mala Stiniva i Prapatna.

Mala Stiniva
Zavala

Te domki na odludziu są wujatkowe poniewaz jedyny dopływ prądu najczęściej jest przez komórki słoneczne, a woda z cysterny lub deszczówka a domowe urządzenia najczesciej pracują na energie słoneczna lub gaz. Dostawa zywności jest ograniczona.


Wszyscy, ktorzy pragną ucieczki od miejskiej nowoczesnosci i stresu dzisiaj jest coraz więcej. Chorwackie wybrzeże pod tym wzgledem jest jedyne w swoim rodzaju w basenie Morza Środziemnego poniewaz oferuje mnostwo domów na odludziu, na niektorych ze swoich wysp i wysepek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here