Jeśli macie domowego zwierzaka i chcecie zabrać go ze sobą na wakacje, kluczem do wyboru miejsca wakacyjnego jest z pewnością plaża, gdzie jest dozwolona kąpiel dla psów. Dlatego przedstawiamy Wam pięć najlepszych plaż dla psów w Dalmacji! Wybierzcie jedną z tych plaż i cieszcie się morską zabawą ze swoim pupilem.

Niektóre plaże są oficjalnie oznaczone, jako plaże dla psów, a dla niektórych już istnieje taka tradycja, ale wciąż nie mają oficjalnego oznakowania. Niezależnie od tego, czy jesteście na wyznaczonej plaży dla psów, czy nie, musicie pamiętać, że każda plaża ma własne zasady zachowania, ale niektóre zasady obowiązują na wszystkich plażach. Niektóre z tych zasad dotyczą tego, że w każdej chwili musicie mieć psa na oku i aby był posłuszny; możecie puścić psa ze smyczy, ale tylko wtedy, gdy jest bardzo posłuszny i musicie zebrać odchody swojego psa. Miejcie na uwadze, że inni ludzie i zwierzęta również chcą cieszyć się morską zabawą, więc nie pozwólcie swojemu psu iść tam, gdzie nie powinien przebywać.

1. Plaza Vartalac – bezpieczny kącik dla Waszych pupili na wyspie Vis

Na wyspie Vis, na przedmieściach Komižy znajduje się plaża Vartalac, raj dla zwierząt domowych, ale także dla ich właścicieli.

Vartalac

Ta żwirkowa plaża jest wystarczająco duża, aby pozwolić Waszemu zwierzakowi na bieganie, a cień w pobliżu plaży nadaje się do ochrony przed letnim słońcem. Niestety, na tej plaży nie ma żadnych dodatkowych atrakcji dla zwierzaków, a także wody pitnej, więc obowiązkowo przynieście piłkę lub dysk frisbee oraz butelkę wody. CZYTAJ WIĘCEJ »

2. Plaża dla psów Stara Škola w samym centrum miasta Vodice

Stara škola

Ta oficjalna plaża dla psów znajduje się w centrum Vodic. Czyste morze, drobny żwirek i przyjazna lokalizacja przyciąga wielu właścicieli i ich zwierzęta.

Stara škola

Na plaży nie ma pryszniców, ani wody pitnej, a cień jest bardzo mały, więc weźcie dużo wody dla siebie i dla swojego zwierzaka. Ponieważ plaża znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu znajdują się bary i restauracje oraz inne udogodnienia. CZYTAJ WIĘCEJ »

3. Plaża Kašjuni – jedna z oficjalnych plaż dla psów w Splicie

Kašjuni

Plaża Kašjuni znajduje się na osiedlu Marjan w Splicie. Plaża dla psów jest żwirowa, znajduje się tuż przy głównej plaży Kašjuni, oddzielonej skałami, dzięki czemu możecie z łatwością weselić się tu ze swoimi pupilem.

Kašjuni

Na tej plaży nie ma żadnych dodatkowych udogodnień, ani prysznica ze świeżą wodą, więc przynieście dla siebie wodę do picia. CZYTAJ WIĘCEJ »

4. Plaża Šimuni – raj dla Waszego pupila na wyspie Pag

Šimuni

Plaża dla psów Šimuni znajduje się w mieście o tej samej nazwie, na wyspie Pag. Ta plaża nie jest formalną plażą dla psów, ale jest znana, jako miejsce gdzie się kapią psy. Znajduje się na samym końcu długiej plaży Šimuni, gdzie możecie odnaleźć wiele udogodnień.

Šimuni

Część jest odizolowana i oddzielona od reszty kąpiących się, dzięki czemu możecie cieszyć się morską zabawą ze swoim zwierzakiem. Jest otoczona lasem sosnowym, więc na plaży jest dużo cienia. CZYTAJ WIĘCEJ »

5. Plaża Cvitačka – piękna, żwirkowa plaża dla psów w Makarskiej

Cvitačka

Plaża dla psów Cvitačka jest oficjalną plażą dla psów i znajduje się na samym końcu serii żwirowych plaż, 2 km od centrum miasta, w kierunku Krvavicy. Aby dotrzeć na plażę, musicie iść na piechotę, a najbliższy parking znajduje się 5 minut spaceru od plaży.

Cvitačka

Plaża dla psów od reszty plaży jest oddzielona kamieniami i skałami, a czyste morze i piękne kamyki sprawiają, że jest to najlepszy wybór dla wszystkich właścicieli, ale także dla psów z wystarczającą ilością miejsca do biegania i cieszenia się słońcem. Plaża otoczona jest sosnami i ma dużo cienia. Chociaż w pobliżu znajduje się kawiarnia i fast food, nie ma tu prysznica, ani wody pitnej dla Waszego zwierzaka. CZYTAJ WIĘCEJ »

Mimo, że Dalmacja nie jest znana z plaż dla psów i ma bardzo mało oficjalnie oznaczonych plaż, prawie w każdej miejscowości można znaleźć miejsca, gdzie Wasz pies może pływać. Aby Wasz wakacje były kompletne, przedstawiamy Wam oferty pet friendly kwater w Dalmacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here