Wielu rodziców trochę boi się podróżować i spędzać wakacje z dziećmi, ale tak naprawdę nie powinno to być stresujące, a wręcz przeciwnie, powinna być to radość i odpoczynek dla dziecka i dla Was. Oczywiście podróżowanie z dziećmi wymaga zupełnie innego rytmu, zainteresowań i nawyków, ale jednocześnie powstają nowe zainteresowania i nawyki, które z pewnością przypadną Wam do gustu. A wspomnienia, które będzie mieć Wasze dziecko, są bezcenne.

Strefa komfortu jest nudna

Przed każdym wyjazdem z dziećmi należy zrobić małe rozeznanie, przyjrzeć się kilku ważnym informacjom o destynacji, zakwaterowaniu. Czy w obiekcie znajdują się udogodnienia, które mogłyby zapewnić zabawę i rozrywkę dzieciom. A także bliskość aptek, supermarketów, przystosowanie wózków dziecięcych itp.

Dzieci, a zwłaszcza ci najmłodsi, mają skłonność do bardzo szybkich zmian aktywności i zainteresowań, więc pływanie i nurkowanie. Zabawy na plaży może nie być dla nich interesujące przez wszystkie dni wakacji. Dlatego dobrze byłoby uwzględnić w swoim planie wizyty w miejscach, które będą punktem kulminacyjnym wyjazdu dla dzieci, ale także dla Was. A wszystko, co może Was zainteresować na wakacjach z dziećmi w Chorwacji, przygotował dla Was Adriagate!

Dlatego przedstawiamy Wam listę najlepszych parków rozrywki dla dzieci, do których będziecie chcieli się wybrać i podarować swojej rodzinie niezapomniane chwile.

Parki rozrywki Dalmacja

  • Aquapark Solaris – wakacje dla całej rodziny

Kiedy maluchom znudzi się spacerowanie wąskimi uliczkami, zwiedzanie i pływanie w turkusowym morzu. Koniecznie wykorzystaj jeden dzień na wizytę w Solaris Aquaparku niedaleko Šibenika. Liczne zjeżdżalnie, wodospady, baseny i spryskiwacze są częścią tego wspaniałego parku rozrywki. Znajdziecie tu udogodnienia i rozrywkę dostosowaną dla najmłodszych, ale także dla tych nieco starszych i bardziej żądnych przygód.

Oczywiście można odpocząć i zrobić sobie przerwę, ponieważ wszyscy goście, zarówno mali, jak i duzi, są cały czas pod czujnym okiem ratownika. Poza mnóstwem adrenaliny są tu restauracje, kawiarnie i małe cukiernie, w których można poszukać lodów i przekąsek.

  • Park rozrywki Biograd – świat zabawy dostosowany dla dużych i małych

Nieco na północ od Solaris znajduje się kolejny dalmatyński park rozrywki – Fun Park Biograd. Cechą szczególną tego parku jest jego podział na trzy jednostki tematyczne: Kosmos, Miasto Piratów i Dziki Zachód. Ponadto mają coś dla najodważniejszych (rodziców i dzieci), rollercoastery, diabelski młyn i spinning coaster, ale także dla tych, którzy szukają zastrzyku adrenaliny: Games Hall i Dark Ride.

Wszystkim tym towarzyszy duża liczba animatorów, iluzjonistów, kuglarzy i cyrkowców, którzy przykują uwagę i wyobraźnię dzieci, podczas gdy Ty przyjrzysz się licznym ofertom gastronomicznym tego wyjątkowego parku.

Parki rozrywki Istria

  • Aquapark Istralandia – najbardziej zróżnicowana oferta adrenaliny i zabawy

Escape Hole, Crazy Hills, Hydromassager Pool, Family Rafting, Spray Arena, Mini Surf, Black Kamikaza, Latające Łodzie, Free Fall, Top Gun, to tylko niektóre z atrakcji największego istryjskiego parku wodnego IstralandiaTen park wodny znajduje się na niesamowitych 81 000 metrach kwadratowych. Znajduje się w pobliżu Novigradu i tylko 5 km od wybrzeża. Jeśli szukasz noclegu w pobliżu, Twoje wakacje będą satysfakcjonujące i ciekawe.

  • Dinopark Funtana – nauka przez zabawę

Jeśli chcesz, aby dzieci nauczyły się czegoś oprócz zabawy i adrenaliny, Dinopark Funtana jest idealnym miejscem dla Twojej rodziny. Dinopark znajduje się w pięknej, zalesionej przyrodzie, a oprócz przejażdżek adrenalinowych znajdują się tam również ruchome dinozaury, arena z 1000 miejsc siedzących na różne programy i warsztaty badawcze. Dużym atutem jest bliskość Poreča.

  • Aquapark Aquacolors – największy park wodny w Chorwacji

Oprócz Dinoparku, niedaleko Poreča, znajduje się jeszcze jeden park wodny – Aquapark Aquacolors. Jest to największy park wodny w Chorwacji, a jednocześnie może pomieścić od 3000 do 5000 odwiedzających! W ofercie 12 gigantycznych zjeżdżalni, basen ze sztucznymi falami, najdłuższa w Europie Leniwa Rzeka, garść animacji dla dzieci i dorosłych, zaplecze gastronomiczne i różne usługi.

  • Papago Park – przeżyj koegzystencję z naturą

Poreč to prawdziwy mały raj dla rodzin z dziećmi, ponieważ w pobliżu znajduje się Park Papago. W parku tym żyje ponad 200 ptaków z całego świata, od bażantów, pawi, gęsi po egzotyczne kolorowe papugi. Spacer przyrodniczy prowadzi wokół schronisk dla ptaków, ośrodka edukacyjnego i miejsca odpoczynku, kawiarni. Należy również wspomnieć, że Papago Park wspiera zasady Międzynarodowej Konwencji CITES o Ochronie Gatunków Zagrożonych Wyginięciem.

Dzienna dawka adrenaliny

Chorwacja to odpowiednie miejsce dla poszukiwaczy przygód i uzależnionych od adrenaliny, dlatego oferuje liczne parki adrenaliny, na wybrzeżu i w głębi lądu, co jest doskonałą okazją do zobaczenia, zbadania, wypróbowania zip-line-a, sztucznych skał, poligonów, kajaków i kanua, paintball-a, łucznictwa, czy jazdy quadami i pojazdami typu buggy.
Ponadto otrzymasz możliwość zapoznania się z wieloma gatunkami zwierząt domowych i dzikich.

Tak jak obiecaliśmy na początku naszego małego przewodnika – choć niewielki obszar, w Chorwacji są miejsca, które spełnią wszystkie życzenia i zainteresowania, a Adriagate jest tutaj, aby pomóc Ci zaplanować wakacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here