Miedzy ludźmi i delfinami od zawsze istniała szczególna więź. Delfiny są, tak jak i ludzie, świadomymi i inteligentnymi istotami, która posiadają osobowość. Niektóre od nich są figlarne i towarzyskie, podczas gdy inne spokojne i zachowawcze.

Jednak jest jedna cecha charakterystyczna wszystkich delfinów – za swoje miejsce zamieszkania wybierają tylko wyjatkowo czyste morza. Własnie dlatego Chorwacja jest dumna ze swojego czystego, niebieskiego morza, w ktorymi prkatycznie wszędzie można spotkać delfiny. Najbardziej znane sa wody Loszinja i Cresa gdzie zamieszkuje około 120 pojedynczych delfinów, tzw. Dobrych delfinów, ale możliwe jest zobaczyć je w innych częściach Adriatyku.

Dolphins Lošinj Croatia

Dobre delfiny napewno poznajecie wszyscy, to jest rasa, do, ktorej należą wszystkie najbardziej znane delfiny w telewizji. Swoją radość pokazują wzajemnym dotykiem, zabawą i wysokimi skokami, a dzięki swojemu wyrazowi twarzy sprawiają wrażenie jakby się cały czas smiały.

O ile chcecie wziąc udział w działaniach związanych z badaniami i ochroną delfinów, organizacja Plavi Svijet umozliwia Wam wziecie udziału w programie dla wolontariuszy, a możecie nawet i w symboliczny sposób adoptowac delfina i w ten sposób pomoc finansowo w jego utrzymaniu.

Jesli spędzicie nad morzem trochę czasu szukając delfinów, jest ogromna szansa, że je spotkacie. A wtedy, dla Waszej i ich bezpieczeństwu, obowiązkowo trzymajcie się zasad zachowania, ktore sa wazne w ich pobliżu!