Wyprawa Krka & Sibenik wycieczka

Cena od:  zl od osoby
 • Share

Info

Informacje
 • Ciekawostki wycieczki: See the Skradinski Buk and Roški Slap Waterfalls Drive along the border between Dalmatian coast Enjoy the best known natural beauties of Croatia

Dodatkowe informacje
 • Odpowiednie dla seniorów: Tak
 • Odpowiednie dla dzieci: Tak
 • Odpowiednie dla większości podróżujących: Tak

Informacje o cenie
 • Cena zawiera: Entrance tickets to national park Guide Transportation
Zobacz wodospady Skradinski Buk i Roški Slap oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Wyspy Visovac. Odkryj Szybenik i Katedrę św. Jakuba wpisaną na listę zabytków UNESCO. Nasza wycieczka zaczyna się jazdą wzdłuż granicy pomiędzy Dalmacją a częścią kontynentalną. Będziecie zdumieni widokami na wybrzeże i otaczające wyspy. W tym samym czasie nasz przewodnik zapozna Was z historią tego regionu. Pierwszy przystanek robimy w Szybeniku, małym mieście na dalmatyńskim wybrzeżu, założonym w X w. przez rodzinę Subrić. W średniowiecznym centrum miasta znajduje się wpisana na listę UNESCO Katedra św. Jakuba, która wybudowana została w XV w. Trzech architektów, którzy kontynuowali prace jeden po drugim, stworzyli budowlę całkowicie z kamienia, co stanowi wyjątek w Europie. Forma i elementy ozdobne Katedry, takie jak wyjątkowe fryzy z 71 rzeźbionymi twarzami, ilustrują połączenie stylu gotyckiego i renesansu. Po zwiedzaniu Szybenika będziemy kontynuować wycieczkę do PN Krka. Podziwiaj widok na wodospad Skradinski Buk, jeden z najbardziej znanych przykładów naturalnego piękna Chorwacji. Wodospad posiada trawertynowe kaskady, wyspy i jeziora. 17 kaskad rozciąga się na długości 800 m. Zrób sobie 90 min. spacer pośród autentycznie odrestaurowanych domków kamiennych, pracowni rzemieślniczych, wystaw i młynów wodnych. Zobacz różnorodność fauny i flory, przechadzając się po sieci szlaków leśnych i drewnianych mostków. Szlak doprowadzi Cię do przepięknego wodospadu - Roški Slap, szczególnie interesującego dzięki małej kaskadzie wodnej o nazwie „Ogrlica” – naszyjnik, i nienaruszonej przyrodzie dookoła niego. Po ciekawie spędzonym dniu, który pozostawi Wam wspomnienia na całe życie, wracamy przez kontynentalną część Dalmacji.

Dzienny program szlaku

Miejsce odjazdu: Trogir
Wyjazd: poniedziałek, piątek
Czas wyjazdu: 08:50h      Language: HR,EN

Wyjazd: poniedziałek, środa, piątek
Language: HR,EN

Wyjazd: poniedziałek, środa, piątek, niedziela
Language: HR,EN

Wyjazd: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela
Language: HR,EN

Wyjazd: poniedziałek, środa, piątek, niedziela
Language: HR,EN

Wyjazd: poniedziałek, środa, piątek
Language: HR,EN

Komentarze gości

Opisy na stronie internetowej mogą ulec zmianie. Wasze komentarze pomogą nam w zaktualizowaniu opisów. Z góry dziękujemy!
 Dodaj komentarz

Atrakcje i zajęcia

Zobacz na mapie Zobacz na mapie
Warunki płatności

Wybierzcie termin aby zobaczyć sposoby i dynamikę płatności za te kwaterę.

Modele płatności:
  Dynamika płatności:

   Members of
   Croatian National Tourist Board
   Association of Croatian travel agencies
   Simply the best
   Travelife - Sustainability in tourism
   Najlepsze, co Chorwacja może zaoferować znajdziesz w swojej skrzynce mailowej!
   Dziękujemy! Błędny adres e-mailowy