Okrug Gornji (Ciovo)

ďalšie fotky

Zatvor

Všetky hodnotenia
"viac príroda váhového Krasna. pláž 100m pivo požiadal súd Kolman dole."
greškovičová ()
26.9.2013
 Pridať video    Pridať fotografie    Pridaj komentár
 • Share

Informácie pre turistov Okrug Gornji (Ciovo)

Okrug Gornji je tradičné dalmatínska obec a turistické stredisko na západnej strane ostrova Čiovo, ktorý je mostom prepojený s mestom Trogir. Miesto je bohaté na  bujnú stredomorskú vegetáciu a krásne piesočnaté pláže s plytkou vodou, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Súostrovie malebných ostrovov dopĺňa krásu tohto miesta a nespočetné množstvo malých zátok a pláží ponúka kľud a pohodu milovníkom súkromia. Milovníci športu si môžu vyskúšať potápanie a vychutnať si tak krásu podmorského sveta Jadranského mora, ďalej si  môžu zahrať tenis, basketbal, futbal, vyskúšať  let padákom na miestnej pláži, alebo navštíviť okolité ostrovy malými loďkami. Okrug Gornji je ideálne miesto pre rodinnú dovolenku, ale aj na svoje si prídu všetci, ktorí túžia po zábave, neďaleko je totiž mesto Trogir, kde sa odohráva množstvo kultúrnych podujatí. Trogirsky prístav je vyhľadávaným miestom nautických turistov, vďaka svojej polohe. V meste je množstvo kutltúrnych pamiatok, preto dostalo pomenovanie  „mesto múzeum“. Navštívte jeho historické centrum, pevnosť Kamrlengo, vežu SV. Marka, kaplnku SV.Jeronima, palác Ćipiko, renesančný kostol Sv. Ivana Krstiteľa a množstvo iných znamenitostí.

Vedeli ste, že...?  Okrug Gornji  je situovaný na ostrove  Čiovo, ktorý je pohyblivým mostom spojený s mestom Trogir. Mesto bolo osídlené ešte v predhistorickom období, starí Rimania ostrov nazývali Boa. Neďaleko Okruga Gornji sa nachádzajú známe veľké turistické strediská . Nalazi se u blizini većih i važnijih turističkih središta Jadrana (Split, Trogir, Šibenik)

Nenechajte si ujsť

Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku a jedno z najnavštevovanejších miest na jadranskom pobreží.  Nádherné historické mesto, ktoré je známe svojím pomlým životným rytmom, na ktorý zvyknúť si je veľmi ľahké, má búrlivú minulosť. Navštívte Diokleciánov palác – srdce Splita, zlatá brána, sochu Grgura Ninského, katedrálu Sv. Duje, kostol Sv. Frane,  katedrálu Sv. Petra, peristil, mestské pivnice a množstvo ďalších zaujímavostí.

Šibenik je najstaršie mesto na pobreží Jadranského mora, ktoré leží na ústí rieky Krky. Toto mesto má bohatú minulosť o čom svedčí množstvo atrakcií. Nenechajte si ujsť pevnosti Sv. Michovila, Sv.Nikolu, Sv. Ivana, pevnosť Šubičevac, katedrálu Sv. Jakova, kostol SV. Frane, kostol SV. Dominika, ale aj 4 studne.  Ak chcete mesto spoznať o niečo lepšie, potom vám odporúčame navštíviť miestne múzeá a galérie.

Zábava

Rybárska fešta (Okrug Gornji)- koná sa niekoľko krát počas letných mesiacov. Za taktov výbornej hudby a pri poháriku dobrého vína je o zábavu postarané. Neodmysliteľnou súčasťou sú rybie špeciality, olivový olej a domáci chlieb.

Trogirské kultúrne leto - Rôzne zábavné podujatia počas celého leta: hudobné večery (koncerty klasickej hudby a nástupy estrádnych umelcov domácich ale aj svetových), divadelné a folklórne predstavenia v autentickom prostredí historického centra.

Otváranie «Trogirského leta»-  jedno z najväčších kultúrnych podujatí Trogirského kultúrneho leta, slávnostné otvorenie tohto podujatia.

Trogirská rybárska noc– rybárska fešta ktorá je súčasťou Trogirského kultúrneho leta.

Medzinárodný festival tenorov- dni opery v Trogire, súťaž tenorov

Dni vinobrania- tradícia tlačenia hrozna (podobne ako u nás kapusty) a súťaž o najkrajšie nohy.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Miesta v okolí (Okrug Gornji (Ciovo))

Komentáre hostí Okrug Gornji (Ciovo)

 •  greškovičová
  (Skupina prijateljev ) 26.9.2013 -  Známka: 2,6

  všadeprítomná točiť hygienický štandardné maju nižšiu Ako žilovej u.
  viac príroda váhového Krasna. pláž 100m pivo požiadal súd Kolman dole.
  všadeprítomná točiť hygienický štandardné maju nižšiu Ako žilovej u.

Powered by Google Translate

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE

Dátum príchodu
Dátum odchodu
Osoba?
(okrem detí 0-2)
Dátum, hodina a minúta prevzatia:
Dátum, hodina a minúta vrátenia:

Mapa

Okrug Gornji (Ciovo) - Odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2015 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní
Apartmán - Kastel Stafilic
 • Apartmán (Kastel Stafilic)
 • 8,25 km od Okrug Gornji (Ciovo)
 • Od 43 €
 • Osoby: 2-4
 • Hodnotenie hostí: Nadpriemerný ( 4,6 )
Apartmán - Okrug Gornji (Ciovo)
 • Apartmán (Okrug Gornji (Ciovo))
 • Od 64 €
 • Osoby: 2-6
 • Hodnotenie hostí: Nadpriemerný ( 4,4 )
Apartmán - Trogir
 • Apartmán (Trogir)
 • 2,29 km od Okrug Gornji (Ciovo)
 • Od 45 €
 • Osoby: 2-4
Apartmán - Okrug Gornji (Ciovo)
 • Apartmán (Okrug Gornji (Ciovo))
 • Od 80 €
 • Osoby: 2-4
 • Posledná rezervácia pred 18 deň