Krk - ostrov Krk

Krk - ostrov KrkKrk - ostrov Krk

ďalšie fotky

Zatvor

Celková známka hostí: 4,4/5

Všetky hodnotenia

 Pridať video    Pridať fotografie    Pridaj komentár
 • Share

Informácie pre turistov Krk - ostrov Krk

Krk na ostrove s rovnakým menom je mesto s výnimočnou histório a kultúrou, ktorý je nazývaný „Zlatý ostrov“. Obyvatelia sa žiavia prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvom a turizmom. Známe je svojim kultúrnym bohatstvom a hlavne  dominantným komplexom katedrál. V meste je niekoľko zaujímavých pamiatok, ktoré by ste mali  navštíviť: kostol Gospe od Zdravlja (Panny Márie za zdravie),  Františkánsky kostol a kláštor  sv. Franje, (Franjevački samostan i crkva Sv. Franje), kláštor Klarisa,  benediktinsky kláštor s kostol Sv. Márie Anielskej, ranokatolícka bazilika Uznesenja Marijina, Frankopánsky kaštiel, námestie Kamplin, kláštor a kostol Sv. Lovre, Dvojitý kostol Sv. Kvirina a Sv. Margaréty, mestské hradby….Mesto je známe svojimi krásnymi plážami z jemného štrku a skalnatými plážami, ktoré sú upravované od 20.storočia a mnohé znich boli ocenené   „Modrou vlajkou“, čo je dôkaz toho, že je tu krištáľovo čisté more. Najznámejšia mestská pláž je Lukobran. Pláže sú prispôsobené pre všetky vekové kategórie (detské parky, široká ponuka športových aktivít).  Milovníci športu si môžu zahrať tenis, plážový volejbal, futbal, basketbal, ale tiež môžu užívať pri peších túrach a cykloturistike na vyznačených cestách, ktoré sa tiahnu v dĺžke 300 km po celom ostrove. Počas leta sa organizuje folklórny festival ostrova Krk a množstvo kultúrnych podujatí. 

Vedeli ste, že?  Zakladateľmi mesta boli Ilýry z liburnského rodu  Curicta, názov označoval  osadlíkov kamenného ostrova. Tak aj mesto dostalo rímsky názov  Curicum (Splendissima civitas Curictarum=Brilantné mesto  Krčanov, je nadpis objavený na antickom náhrobnom kameni zo  4.st.),  jeho skracovaním vznikol chorvátsky názov pre ostrov a mesto cez Kark, Kerk až po dnešný Krk.

Nenechajte si ujsť:

Frankopánski kaštieľ: Nachádza sa na námestí Kamplin. Počas histórie bol dôležitou súčasťou ochrany mesta a dnes slúži pre kultúrne účely.

Katedrála mesta Krk: Okrem Frankopánskeho kaštieľa je to najznámejší motív mesta Krk.  Ranokresťanská bazlika bola vybudovaná v 5.st. na mieste rímskych kúpeľov.

Mestské hradby a ulice: Centrum mesta je obkolesené hradbami a vo vnútri sú poprepletané typické prímorskéuličky, z ktorých aj počas absolútnej sezóny cítiť pokoj a ducha dávnych čias. Štruktúra hradieb nie je rovnaká, petože jednotlivé časti vznikali v rôznych dobách. Najstarší a najvzácnejší je natpis na hradbách, ktorý je vytesaný na vápenci a objavený bol v roku 1848.počas rušenia časti hradieb.

Zábava

Počas letných mesiacov sa ulice mesta Krk menia na kultúrne dejisko. Ducha starého mesta oživujú rôzne jazzové festivaly, vystúpenia klapských skupín, rovnako ako množstvo kultúrnych podujatí. Ak ste naklonení nočnému životu a tancu, potom navštívte  niektorý zo známych klubov  a barov v meste. 

Námorná bitka- spektakulárna rekonštrukcia bitky medzi pirátskou loďou a kniežacou obchodnou flotilou.

Eko, etno a vínofest- zábavná akcia, ktorá sa koná pod holým nebom v centre historického mesta Krk. Ponuka akcie je založená na najšľachetnejšom poľnohospodárskom výrobku- kvalitnom víne.

Jar na kolesách – akcia sa koná začiatkom mája, skladá sa z troch túr za sprievodu profesionálov.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Komentáre hostí Krk - ostrov Krk

4,4 / 5 Vynikajúce
Celková známka hostí

Atmosféra:
4,5
4,5
Istota:
4,7
4,7
Pláže:
4,2
4,2
Priateľskí miestni obyvatelia:
4,4
4,4
Turistická ponuka:
4,3
4,3
Nestranné komentáre hostí:
 •   (Rodina, ) 11.9.2013 - 
  Hodnotenie hostí: 3,8
  Prírodné prostredie je tu jedinečné. Páči sa mi, že skalné útesy sa prispôsobujú-upravujú, ale aj tak ostávajú útesy.
  Možno väčšia čistota prostredia, chodníky, cesty a ich okolie.
 •   (Rodina, ) 20.7.2013 - 
  Hodnotenie hostí: 3,8
  čisté more
  málo pre rodiny s ďeťmi
 •  Miroslav (Pár, Slovakia (Slovak Republic)) 15.7.2013 - 
  Hodnotenie hostí: 5
  Prijemne miesto vhodne hlavne pre rodiny s detmi.
  Pacilo sa nam vsetko.

Powered by Google Translate

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE

Dátum príchodu
Dátum odchodu
Dospelý 18+
Detí 0-17

Mapa

Krk - ostrov Krk odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2016 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,5
Apartmán - Krk - ostrov Krk Apartmán Mira Od 79 €
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-6
 • Posledná rezervácia pred 9 deň
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 2
 • Hodnotenie hostí: 4,2
 • Posledná rezervácia pred 9 deň
Apartmán - Krk - ostrov Krk Apartmány Bera Od 100 €
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,6

Members of
members of
Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!
Ďakujeme! Nesprávna e-mailová adresa!