Krk - ostrov Krk

Krk - ostrov KrkKrk - ostrov Krk

ďalšie fotky

Zatvor

Celková známka hostí: 4,4/5

Všetky hodnotenia

 Pridať video    Pridať fotografie    Pridaj komentár
 • Share

Informácie pre turistov Krk - ostrov Krk

Krk na ostrove s rovnakým menom je mesto s výnimočnou histórii a kultúre, ktorý je nazývaný "Zlatý ostrov". Obyvatelia sa vať prevažne rybárstvom, námorníctvom, výrobou lodí, poľnohospodárstvom a turizmom. Známe je svojím kultúrnym bohatstvom a hlavne dominantným komplexom katedrál. V meste je niekoľko zaujímavých pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť: kostol Gospe od Zdravlja (Panny Márie za zdravie), Františkánsky kostol a kláštor sv. Franjo, (Franjevački samostaný aj crkva sv. Franjo), kláštor Klarisa, benediktínsky kláštor s kostol sv. Marie Anielskej, ranokatolícka bazilika Uznesenja Marijina, Frankopanska kaštiel, námestie Kamplin, kláštor a kostol sv. Lovre, Dvojitý kostol sv. Kvirina a sv. Margaréty, mestské hradby .... Mesto je známe svojimi krásnymi plážami z jemného štrku a skalnatými plážami, ktoré sú upravované od 20.storočia a mnohé z nich boli ocenené "Modrou vlajkou", čo je dôkaz toho, že je tu krištáľovo čisté more. Najznámejšia mestská pláž je Lukobran. Pláže sú prispôsobené pre všetky vekové kategórie (detské parky, široká ponuka športových aktivít). Milovníci športu si môžu zahrať tenis, plážový volejbal, futbal, basketbal, ale tiež môžu užívať pri peších túrach a cykloturistike na vyznačených cestách, ktoré sa tiahnu v dĺžke 300 km po celom ostrove. Počas leta sa usporadúva folklórny festival ostrova Krk a množstvo kultúrnych podujatí.

Vedeli ste, že? Zakladateľmi mesta boli Ilýri z liburnské rodu Curicta, názov označoval osadlíkov kamenného ostrova. Tak mesto dostalo rímsky názov Curicum (Splendissima civitas Curictarum = Brilantné mesto Krčanov, je nadpis objavený na antickom náhrobnom kameni zo 4.st.), jeho skracovaním vznikol chorvátsky názov pre ostrov a mesto cez Karky, Kerk až po dnešný Krk.

Nenechajte si ujsť:

Frankopanska kaštieľ: Nachádza sa na námestí Kamplin. Počas histórie bol dôležitou súčasťou ochrany mesta a dnes slúži pre kultúrne účely.

Katedrála mesta Krk: Okrem Frankopánskeho kaštieľa je to najznámejší motív mesta Krk. Ranokresťanské Bázlik bola vybudovaná v 5. stor na mieste rímskych kúpeľov.

Mestské hradby a ulice: Centrum mesta je obklopené hradbami a vo vnútri sú prepletené typické prímorskéuličky, z ktorých aj počas absolútny sezóny cítiť pokoj a ducha dávnych časov. Štruktúra hradieb nie je rovnaká, petože jednotlivé časti vznikali v rôznych dobách. Najstarší a najvzácnejšie je natpis na hradbách, ktorý je vytesaný na vápenci a objavený bol v roku 1848.počas rušenia časti hradieb.

Zábava

Počas letných mesiacov sa ulice mesta Krk menia na kultúrne dejisko. Ducha starého mesta oživujú rôzne jazzové festivaly, vystúpenia klapských skupín, rovnako ako množstvo kultúrnych podujatí. Ak ste naklonení nočnému životu a tancu, potom navštívte niektorý zo známych klubov a barov v meste.

Námorná bitka - spektakulárne rekonštrukcia bitky medzi pirátskou loďou a kniežacím obchodné flotilou.

Eko, etno a vínofest - zábavná akcia, ktorá sa koná pod holým nebom v centre historického mesta Krk. Ponuka akcie je založená na najšľachetnejšie poľnohospodárskom výrobku-kvalitným víne.

Jar na kolesách - akcia sa koná začiatkom mája, skladá sa z troch túr za sprievodu profesionálov.

Ukáž viac  Zatvor 

Atrakcie a aktivity

Komentáre hostí Krk - ostrov Krk

4,4 / 5 Vynikajúce
Celková známka hostí

Atmosféra:
4,5
4,5
Istota:
4,7
4,7
Pláže:
4,2
4,2
Priateľskí miestni obyvatelia:
4,4
4,4
Turistická ponuka:
4,3
4,3
Nestranné komentáre hostí:
 •   (Rodina, ) 11.9.2013 - 
  Hodnotenie hostí: 3,8
  Prírodné prostredie je tu jedinečné. Páči sa mi, že skalné útesy sa prispôsobujú-upravujú, ale aj tak ostávajú útesy.
  Možno väčšia čistota prostredia, chodníky, cesty a ich okolie.
 •   (Rodina, ) 20.7.2013 - 
  Hodnotenie hostí: 3,8
  čisté more
  málo pre rodiny s ďeťmi
 •  Miroslav (Pár, Slovakia (Slovak Republic)) 15.7.2013 - 
  Hodnotenie hostí: 5
  Prijemne miesto vhodne hlavne pre rodiny s detmi.
  Pacilo sa nam vsetko.

Powered by Google Translate

Vyber riviéru

NÁJDI UBYTOVANIE

Dátum príchodu
Dátum odchodu
Dospelý 18+
Detí 0-17

Mapa

Krk - ostrov Krk odporúčanie ubytovania

* ceny od jún 2016 pri maximálnej kapacite a minimálny pobyt 7 dní

 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-5
 • Hodnotenie hostí: 4,5
 • Posledná rezervácia pred 2 deň
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 2-3
 • Posledná rezervácia pred 19 minúta
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 2-4
 • Posledná rezervácia pred 15 deň
Apartmán - Krk - ostrov Krk Apartmán Mira Od 79 €
 • Krk - ostrov Krk,
 • Osoby: 4-6
 • Posledná rezervácia pred 5 deň

Members of
members of
Skvelé ponuky Chorvátska nájdete vo svojom inboxe!
Ďakujeme! Nesprávna e-mailová adresa!